רוצה להעלות את המכירות באתר? תן לכולם להיכנס / גילה גרטל
13/10/2008
 
 

הנגשת אתרי אינטרנט לאנשים עם מוגבלות – ROI מובטח
מאת: גילה גרטל, מנהלת תחום נגישות לאינטרנט, עמותת נגישות ישראל

מחקר של חברת מיקרוסופט שנערך ב-2003 הצביע על כך שנגישות טכנולוגית מסייעת  ל-62% מהאוכלוסייה. נתון זה הדהים תעשיית IT. כשחושבים על זה לעומק, הנתון לא באמת מפתיע. האמרה Nobody is Perfect, מוכיחה את עצמה שוב – לקויות ראיה, שמיעה, קריאה, קשב ומוטוריקה הן מנת חלקם של רוב בני האדם במידה זו או אחרת. על כן, אין זה פלא שלמעלה ממחצית בני האדם יעדיפו לגלוש באתרי אינטרנט המותאמים לצרכיהם האישיים. כאשר האתרים אינם נגישים יעדיפו אנשים אלו לקבל שירות פרונטאלי או טלפוני – עלויות התפעול הנגזרות משירותים אלו יהיו בהתאם. ככל שיותר אנשים יבצעו פעולות באמצעות אתר האינטרנט כך יקטנו ההוצאות התפעוליות.

שחקן נוסף ומשמעותי הוא מנוע החיפוש. הנגשת אתרי אינטרנט מעלה משמעותית את הדירוג במנועי חיפוש. google "הוא העיוור הגדול ביותר ברשת" - זוהי האמרה השגורה בקרב התומכים בהנגשת אתרי אינטרנט לאנשים עם מוגבלות. תחשבו על זה, גוגל לא רואה את העיצוב היפה שלנו, את הכותרות הגראפיות ואת ה-layout של המסך. הנגשת האתר לעיוורים, הגולשים באינטרנט באמצעות תוכנת הקראה, מנגישה את האתר גם למנוע החיפוש ולכן זוכה לדירוג טוב יותר מאתרים שאינם נגישים.

נתונים אלו ביחד עם היתרון התדמיתי שמקנה ההנגשה מצביע על פוטנציאל עצום מבחינת ROI.

חברת ביטוח הבריטית Legal & General Group, היא אחת מ-50 החברות ב-FTSE 100 Index. החברה משרתת למעלה 5 מליון לקוחות בתחום הביטוח והשקעות אחראית על השקעות ב-180 ביליון פאונד ברחבי העולם.

תועלות הנגשת ושדרוג אתר החברה בשנת 2006 מוצגים כ-Case Study ב-PAS78 – מדריך למנהלים בנושא הנגשת אתרי אינטרנט, שפורסם ע"י מכון התקנים הבריטי (BSI):

  • 30% עליה ב-traffic ממנועי חיפוש.
  • שיפור משמעותי בדירוג ב-google לכל מילות המפתח החשובות.
  • 75% הפחתה בזמן עליית עמוד.
  • תאימות לדפדפנים – 130,000 ביקורים באתר הושפעו. כולל תאימות ל PDA's, טלפונים סלולרים ומכשירי כף יד נוספים.
  • מהירות והשקעה בניהול התוכן באתר ירדה בממוצע מ-5 ימים לחצי יום לעדכון.

החזר השקעה (ROI - return on investment)

  • 200,000 פאונד חיסכון בעלויות תחזוקה בשנה.
  • 95% עליה במספר הבקשות להצעות מחיר לביטוח חיים.
  • 90% עליה במכירות ביטוח חיים באמצעות האתר.
  • 100% ROI תוך שנה.

מנהלי שיווק נדרשים במהלך הקריירה שלהם לקבל החלטות קשות ולעתים לקחת סיכונים. לא בכל יום מזדמנת האפשרות לקבל החלטה חכמה ובטוחה עסקית וגם נכונה מוסרית ותדמיתית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד