להקשיב לַכּלב - גומא
15/02/2009
 
 
הגדל

הספר השלישי בסדרת גומא- להקשיב לַכּלב - יצא לאור.
סדרת גומא היא סדרת ספרי קריאה לצעירים עם פיגור, קשיי הסתגלות או לקויות אחרות בגילאי 15 עד 25. הסדרה עוסקת בנושאים הקרובים לעולמם של צעירים בגיל זה, ומתאימה להם הן מבחינת הנושאים והן מבחינת הרמה. את סדרת גומא יזם מטח מתוך אמונה בזכותו של כל אדם ליהנות מחוויית המפגש עם סיפור מהנה ומעשיר.

בכל ספר  שני סיפורים. הספר מאויר ומלווה בתקליטור ובו הקראה של הסיפורים. הקריינות מלווה בסימן צלילי במעבר מדף לדף, המקל על המאזין לעקוב אחר הקריינות בספר.

בספר להקשיב לַכּלב שני סיפורים:

הסיפור הראשון להקשיב לַכּלב מאת מתן צור, מספר על אסף, נער מתבגר שאוהב להקשיב למוסיקה ומאוהב  בנועה, ועל הכלב זלמן שמופיע פתאום בחייו. בעזרת זלמן אסף מצליח להתגבר על ביישנותו וליצור קשר עם נועה.  הסיפור זכה במקום השלישי בתחרות הסיפורים שהסדרה מבוססת עליה. 
מתן צור, בן 20 יליד רחובות, תלמיד ישיבת ההסדר בקריית שמונה. משרת כעת בחיל התותחנים. עסק בפעילות התנדבותית כמדריך ב"בני עקיבא" ובמקביל ללימודיו בישיבה תמך בילד עם תסמונת דאון במסגרת "קו לחיים". יוצר בתחומי הספרות השירה והציור, ומפרסם את עבודותיו באתר "ביכורים".

הסיפור השני אהבה בטעם קלמנטינות מאת שמחה סיאני, מספר על יוסי השקט והביישן, העובד בבית המלאכה "שקל", על חברו הטוב שמוליק, שהוא ההיפך הגמור ממנו, ועל הקשר הנרקם בין יוסי להדס הודות לקלמנטינות.

לרכישה

צלצלו 1-800-366-555.
מחיר ספר עם תקליטור 35 ש"ח + עלויות משלוח.
קהל יעד: צעירים עם פיגור בגילאי 15 עד 25

לפניכם קטעים מהספר:

להקשיב לַכּלב / מתן צור

כשהגענו הביתה, זלמן הלך להביא את הטלפון. הוא החזיק אותו בפה, כי אחרי הכול הוא כלב, ואין לו ידיים כדי להחזיק שפופרת של טלפון כמו שאני עושה. ואז, אפילו שהתביישתי מאוד, חייגתי למספר שהמוכרת החדשה בחנות כתבה לי על הפתק.
אחרי כמה צלצולים ענה לטלפון גבר בלתי מוכר.
"שלום, אפשר לדבר עם נועה?", שאלתי.
הגבר ענה: "זה לא הטלפון של נועה. זו טעות במספר".
ואז הוא פשוט ניתק.

התחלתי לבכות. אחרי הכול, אולי לא אפגוש עוד לעולם את נועה, שאותה אני כל-כך אוהב! הרי בלי מספר טלפון ובלי שם משפחה קשה מאוד למצוא מישהו בעולם כזה גדול!

באותו השבוע כמעט לא יצאתי מהחדר. יצאתי רק בשביל ללכת לשירותים וכדי לאכול. פשוט ישבתי לי בחדר וחשבתי על נועה. באותו שבוע כשחשבתי עליה, כבר לא חייכתי כמו שחייכתי כשחשבתי עליה פעם. כי עכשיו כל הזמן חשבתי שאולי אני לא אראה אותה יותר לעולם.
מרוב עצבות לא שמעתי מוזיקה כל אותו השבוע, אפילו שאני אוהב מאוד מוזיקה, כמעט כמו שאני אוהב את נועה. כי אם עכשיו אני לא יכול לאהוב את נועה, מה הטעם בלשמוע מוזיקה?

אהבה בטעם קלמנטינות / שמחה סיאני

אני לא זוכר איך זה קרה, אבל פתאום שמעתי נערים צוחקים. סובבתי את ראשי וראיתי את הדס עומדת כשידיה עמוסות בשקיות ניילון מלאות בפירות וירקות, פניה חיוורים והיא מביטה על משהו. התקרבתי אליה וראיתי ששקית מלאה בקלמנטינות נשמטה מידה והקלמנטינות מתגלגלות מהשקית במורד הסמטה.

המראה היה באמת משעשע, אך אני הבטתי בפניה של הדס ובמבטה שהביע חוסר אונים מוחלט. "הֵיי הדס, שמרי רגע על החבילות שלי, מיד אאסוף לך את כל הקלמנטינות", הצעתי, אך היא הסמיקה ואמרה: "עזוב, לא צריך, אקנה עוד קילו...", ואת שאר המשפט לא שמעתי, כי רצתי במורד הסמטה בעקבות הקלמנטינות...  שני נערים מ"החבורה הצוחקת" רצו אחריי ועזרו לי לאסוף אותן.

הגעתי אל הדס נושם ונושף, הכנסתי את הקלמנטינות לשקית ניילון חדשה, שלקחתי מאחד הירקנים, ואמרתי בחיוך:  "קוראים לי יוסי".

"אני יודעת, שאלתי את חוה", ענתה והביטה לעבר מורד הסמטה, אולי חיפשה עוד קלמנטינה שנעלמה מעיניי.


עוד בסדרת גומא >> 

לרכישה

צלצלו 1-800-366-555.
מחיר ספר עם תקליטור 35 ש"ח + עלויות משלוח.
קהל יעד: צעירים עם פיגור בגילאי 15 עד 25

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד