אור בקצה החשכה
13/05/2008
 
 
הגדל

הספר: "אור בקצה החשכה" הינו ספר המספר על קורות חייה של בחורה בת 26 ששמה מירי פרטוש. מירי היא בעלת מגבלת ראייה מילדות ובספרה זה מתארת כיצד היא מתמודדת עם המגבלה. ספר זה נולד לאחר מספר שנים שהמחברת עוסקת בתחום ההסברה וסיפרה הוא חלק מכך.

מתוך הספר:

פתח דבר

אני מירי פרטוש. נולדתי באפריל 1981 באשדוד. בגיל חצי שנה אובחנה אצלי לקות ראייה מולדת. כיום אני מסיימת את לימודי התואר הראשון באוניברסיטת חיפה.

אני מאמינה שלכל אדם יש זכות להשתלב בקהילה.

בספר זה אציג סקירה רחבה של קורות חיי כאדם בעל לקות ראייה, תוך מתן דוגמאות מחיי האישיים ומהעולם הלימודי-אקדמי בפרט.

נקודת ההנחה שלי היא, שאחת הבעיות המונעות את שילובם של אנשים עם נכויות שונות בחברה הרגילה נובעת מחוסר מודעות בסיסית כיצד לקבל אדם עם מוגבלות כל שהיא, על אף שלכל אדם, בין אם הינו בעל מגבלה ובין אם לאו, צריכה להיות הזכות להשתלב בקהילה.

בספר זה, אאיר את תשומת ליבם של הקוראים לנושא ההתמודדות של אדם בעל לקות ראייה עם הקשיים השונים העומדים בפניו, הן ברמה האישית–חברתית והן ברמה הלימודית.

אני חושבת ששילובו של אדם עם מוגבלות מותנה בנחישות וכוח הרצון של אותו אדם ושל החברה גם יחד. לדעתי, אלו גורמים השזורים האחד בשני וקיומם בו זמנית הכרחי.

יחד עם זאת, הנני מודעת לכך, שיש הטוענים כי על האדם הנכה להשתלב בכוחות עצמו בקהילה, ללא שום קשר להשפעת החברה.

נשאלת השאלה באם אין שיתוף פעולה בין האדם לחברה, כיצד ניתן יהיה להגיע למצב בו אדם ירגיש חלק מהחברה בה הוא חי, ללא האמצעים הבסיסיים לעשות כן?

באמצעות הדוגמאות השונות אשר אביא להלן, אציג את תרומותיה החיוביות של החברה בכל הנוגע לשילוב אדם עם מוגבלות ואת הקשיים אשר עלולים למנוע מאדם כזה להיות חלק מהקהילה.

ספר זה הוא חלק מהרצאה שאני מעבירה כאדם פרטי במסגרות שונות. אותם לקוחות המזמינים את הרצאותיי, מבקשים להבין כיצד מתמודד אדם עם לקות ראייה בחברה הרגילה במסגרות, כגון בתי ספר וחברות ציבוריות, אשר הווייתם הינה מתן שירות לקהילה.

אני מקווה שתפיקו מספר זה את המירב עבורכם. אשמח לקבל הערות והארות בכל הנוגע לכתוב בספר.


הספר ניתן לרכישה אצל מירי בלבד בשלב זה וניתן ליצור עימה קשר בפלאפון: 050-2244577.

האזינו לראיון עם מירי פרטוש על סיפרה "אור בקצה החשכה"

ביום רביעי ה-14/05/08 בין השעות 12:00 – 13:00 בתוכניתה של מיקי הראל ברשת א' - "אנשים עם מוגבלות".

 

לספרים נוספים

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד