בפעם הראשונה: מתמודדת בכיסא גלגלים בתחרות מלכת היופי בארה"ב

19/11/2019
 
 

מדלן דלפ, האישה הראשונה בכיסא גלגלים שהשתתפה בתחרות מלכת היופי בארה"ב, משתפת בטור באתר GLAMOUR במכשולים הפיזיים והפנימיים שעמם התמודדה בתחרות

כשהייתה ילדה, מדלן צפתה בסרט "איזה מין שוטרת" וחלמה להיות כמו סנדרה בולוק הצועדת על הבמה בתחרות יופי, אך היא הרגישה שהיא לא יפה מספיק ולא ראויה מספיק להשתתף בתחרות כזאת. בגיל 10
היא עברה תאונת דרכים שהותירה אותה יושבת בכיסא גלגלים, מה שגרם לה לחוש עוד יותר חוסר ביטחון עצמי, דיכאון וחרדות והרחיק אותה עוד יותר מחלום הדוגמנות.

 

לפני שנתיים חברה סיפרה לה על תחרות מלכת היופי של צפון קרוליינה לנשים בכיסאות גלגלים. זה היה מאתגר, מפחיד והרחק מאזור הנוחות, אבל היא החליטה ללכת על זה, וזכתה! כמה חודשים אחר כך התמודדה בתחרות היופי לנשים בכיסאות גלגלים בכל ארה"ב (Ms. Wheelchair USA) והיא זכתה פעם נוספת.

מדלן דלפ בתחרות מלכת היופי של צפון קרוליינה
מדלן דלפ בתחרות מלכת היופי של צפון קרוליינה


מעודדת מההצלחה היא הבינה שהיא יפה ומושכת וראויה להתייצב על הבמה הזאת ושאין סיבה שלא תתחרה גם מול נשים שאינן בכיסאות גלגלים, והחליטה ללכת על הדבר הגדול הבא - תחרות מלכת היופי של צפון קרוליינה - והתקבלה. ב-9.11 היא עלתה על הבמה, האישה היחידה בכיסא גלגלים ליד שאר המתמודדות ההולכות כשהמנצחת תזכה לייצג את צפון קרוליינה בתחרות מלכת היופי הארצית מיס
USA - האישה הראשונה בכיסא גלגלים להשתתף בתחרות.

בכתבה למגזין GLAMOUR היא מספרת על הקשיים והמכשולים שהיא חוותה בדרך: החיפוש אחר חלוק נוח שלא יסתבך בגלגלים, ההתמודדות עם ענייני שליטה על השלפוחית (שלא תהיה דליפת שתן בדיוק בזמן תצוגת בגדי הים!) אך יותר מכל, היא משתפת את הקוראים על ההתהליך הפנימי שהיא עברה כדי להגיע למקום הזה - המקום שבו היא מרגישה יפה, מושכת וראויה להשתתף ולזכות ועל המסר שהיא מעבירה בהשתתפותה לא.נשים עם מוגבלות.

"זה אתגר לא להשוות את עצמך לאחרות, בעיקר כשאת מוקפת בכמה מהנשים היפות ביותר בעולם," מדלן מסכמת, "אבל אם יש דבר אחד שהמוגבלות ובעיות השליטה בשתן לימדו אותי, זה שלא משנה כמה ננסה להיות מושלמות, אלה ה'פגמים' שמחברים בינינו באמת. עבורי, זה העובדה שמדי פעם בורח לי פיפי מדי פעם. עבורך זה יהיה משהו אחר. אז אנו לא מושלמות אבל זה לא עושה אותנו פחות ראויות."

אז נכון, היא לא זכתה בתואר; ונכון, תחרויות מסוג זה מעלות שאלות על היחס לגוף האישה ועל האופן שבו הן נתפסות ומיוצגות בחברה, אך עדיין ראוי לציין את התהליך שמדלן משתפת בו את קוראיה ועל ההבנה שהפגמים והשוני הם מה שמעניק לנואת הייחוד ובו בזמן הם גם מה שמחבר בינינו.

התרגום לעברית נלקח מאתר אביליקו >>

 

לכתבה באתר GLAMOUR - לחצו כאן >>

 

 

מדלן דלפ
מדלן דלפ

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד