פטור מתשלום לרכבי נכים בנתיב המהיר

 
 
הנתיב המהיר

הנתיב המהיר הוא נתיב תנועה, אשר נסלל לאורך כביש מספר 1, ומקביל לו, בחלק שבין נתב"ג וגשר קיבוץ גלויות באיילון. הכניסה לנתיב סמוכה לנמל התעופה בן גוריון והנתיב מסתיים אחרי מחלף קיבוץ גלויות. הנתיב מופרד בהפרדה קשיחה משאר המסלולים בכביש 1 ולא ניתן להיכנס ולצאת באמצע הנתיב למעט בחניון ה"חנה וסע".

 

פטור מתשלום לרכבי נכים


על מנת להקל על ציבור הנכים בישראל, רכבי נכים בעלי כיסאות גלגלים (בעלי סימון מתאים לתקנות במשרד הרישוי - תג נכה כיסא גלגלים) אשר רשומים במשרד הרישוי, פטורים מתשלום בעבור הנסיעה בנתיב המהיר. הנסיעה חופשית ואין צורך להירשם כמנוי. ההתקנות קובעות פטור מתשלום אגרה עבור רכב שניתן לגביו תג נכה בעת שהנכה שעל שמו ניתן התג נוהג ברכב או נוסע בו.

בשיחה עם נציגת שירות הלקוחות של חב' הנתיב המהיר נאמר לנו כי אמנם אין צורך להירשם כמנוי בכדי לקבל את הפטור מהתשלום, אך מומלץ בכל זאת לבצע רישום.

 

לרישום לשירות באתר "הנתיב המהיר" - לחצו כאן  

בנוסף, ניתן להיעזר במוקד שירות הלקוחות בטלפון 3633*

 

שימו לב! מתלונה שמתפרסמת במדור התלונות באתר עולה כי כאשר מחליפים רכב, המידע אודות תג הנכה החדש לא מועבר ו/או נקלט מיידית במחשבי החברה. המתלונן קיבל הודעת תשלום למרות שנרשם ועידכן על החלפת הרכב, ובכדי לקבל זיכוי עבור התשלום התבקש לסרוק בצבע את התג החדש ולשלוח לחברה.

 

פטור מתשלום לרכב שבו נהג+ 2 נוסעים
בכדי לצמצם את גודש התנועה בכניסה לתל אביב, את זיהום האוויר ואת מצוקת החניה באזור המרכז, הוחלט כי כלי רכב רבי תפוסה יוכלו לעשות שימוש בנתיב בחינם. רכב רב תפוסה הוא רכב שבו שלושה נוסעים (נהג+2 ) או ארבעה נוסעים (נהג + 3) ומעלה, וזאת בהתאם לעומס התנועה בנתיב. יש לעבור בעמדת הפטור במתחם החניון בשפירים לקבלת הפטור.

נסיעה לכלל הציבור בנתיב המהיר לתל אביב
כלל ציבור הנהגים, המנויים לשירות, המעוניינים להיכנס לתל אביב במהירות ובבטחה יכולים להירשם חינם באמצעות שירות הלקוחות. לא נגבים דמי שימוש קבועים, והתשלום הוא עבור הנסיעות בלבד. גובה האגרה אינו קבוע והוא משתנה בהתאם לרמת העומס בנתיב המהיר ולמהירות הנסיעה המתאפשרת

 

לאתר הנתיב המהיר - לחצו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד