ארומה ישראל - סניפים נגישים עם תפריטי ברייל ותפריטים מותאמים לכבדי ראיה
 
 

כדי שכולם יוכלו ליהנות מהם, הסניפים שלנו הונגשו לפי דרישות הדין, ובהתאם להנחיות של מורשי נגישות מוסמכים, הן מהבחינה הפיזית והן בהיבט של נגישות השירות. עם זאת, יתכן ומעת לעת יתגלו בסניפים שונים, ליקויים כאלו ואחרים. אנו כמובן, פועלים באופן רציף, למנוע ליקויים שכאלו, ולטפל בהם לכשהם מתגלים, הכל על מנת לשפר את נגישות הסניפים לכלל לקוחותינו. הסדרי הנגישות של כל סניף מופיעים בעמוד הסניף באתר.

בכל הסניפים מוצעים תפריטי ברייל שהופקו ע"י הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה (ע"ר), הפועלת ללא מטרת רווח במטרה להגשים את זכותם של העיוורים, כבדי ראייה ובעלי מוגבלויות בקריאה להשכיל וליהנות מידע, תרבות ואקטואליה. בנוסף ישנם תפריטים המותאמים לכבדי ראייה שהוכנו בשיתוף והנחיית סטודיו 'בין השורות', סטודיו לעיצוב גרפיקה ותוכן שהוקם יחד עם עמותת שק"ל, ומשלב בתוכו עובדים עם צרכים מיוחדים.

בכל סניף מוצבת לולאת השראה, מכשיר המנטרל עבור לקוחות כבדי שמיעה הנעזרים במכשיר שמיעה את רעשי הרקע, ומאפשר להם לשמוע בבירור את הקופאי/ת בעת ההזמנה בקופה.

בכל הסניפים מופעל שירות הודעות ללקוחות חרשים וכבדי שמיעה, בנוסף ללקיחת שם הלקוח בעת ההזמנה בקופה נלקח מספר הטלפון הנייד, כשההזמנה מוכנה נשלחת הודעה (מסרון SMS) ללקוח לאסוף אותה מהדלפק. כך ידע הלקוח החירש או כבד השמיעה כי הזמנתו מוכנה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד