נסיעות ללקויי שמיעה ולחירשים
 
 

נסיעות ללקויי שמיעה ולחירשים

מתוך: www.sath.org

תרגמה ועדכנה: מעיין אור

אם אתם נעזרים במכשיר שמיעה, חשוב לארוז סוללות נוספות ומכשיר שמיעה חלופי למקרה של קלקול.

יש ליידע את הדיילת, את הסדרן ברכבת וכיו"ב לגבי לקות השמיעה או החירשות שלכם, בכדי שיידעו אתכם במקרה חירום או בהודעות אחרות. סוכן הנסיעות שלכם צריך ליידע מראש את החברות בהן תיסעו לגבי הצרכים שלכם. בזמן הצ'ק אין בררו מאיזה שער ובאיזו שעה עליכם לעלות למטוס, כי לא תשמעו את הכריזה. עם זאת, בחלק משדות התעופה בארה"ב מותקנת מערכת האזנה מסייעת בכדי לפתור בעיה זו. החוק האמריקאי דורש שיימצאו לוחות בולטים המפרטים נחיתות, המראות, ומספרי שערים.

בנמל התעופה בן גוריון קיימות עמדות שירות לכבדי שמיעה במודיעין, בביקורת הגבולות, בעמדת המוניות ובדלפק התיירות. התראות חירום לכבדי שמיעה מועברות באמצעות הבזקי אור.

הודיעו לצוות בית המלון על לקות השמיעה שלכם, בכדי שיודיעו לכם על מקרי חירום כאזעקות המתריעות על שריפה. בדקו מראש מהם השירותים שמציע בית המלון לאורחים לקויי שמיעה וחירשים.

הצמידו תגי זיהוי לחלק החיצוני והפנימי של המטען שלכם. בזמן נסיעה שאו עמכם את כל המסמכים, התרופות, הסוללות, עזרי השמיעה, המשקפיים, והחפצים פרטיים. קחו עמכם גם מרשמים לתרופות ומשקפיים למקרה של אובדן.

החזיקו נייר ועט בהישג יד למקרה הצורך. ניתן להיעזר גם בשיחון מאויר לשפות זרות.

לאנשים המשתמשים במכשיר שמיעה מומלץ שלא להפעיל את בקרת העוצמה (volume control) בזמן הטיסה.

מומלץ שנוסעים לקויי שמיעה המשתמשים בבעלי חיים לנחייה יישאו עימם מסמכים המעידים כי זה תפקידו של בעל החיים, כמו גם אישורי בריאות וטרינריים בהתאם לדרישות ארצות היעד. קיימות מדינות בהן ישנם חוקים האוסרים כניסת בעלי חיים למדינה בשל כלבת. ניתן לברר האם למדינה יש חוקים כאלה דרך הקונסוליות או בחברות התעופה. בין המדינות להן תקנות נוקשות בנושא: הוואי, אוסטרליה, ניו זילנד, הונג קונג, אירלנד ובריטניה. מספר מדינות אחרות דורשות תעודה לפיה בעל החיים חוסן נגד כלבת.

הרתמה, הרצועה והקולר של כלב הנחייה עשויים בדרך כלל מפלדת אל חלד, ולכן יפעילו את גלאי המתכות בבדיקה הביטחונית בשדות התעופה. במידה והדבר מתרחש, עובד שדה התעופה יחזיק בכלב בזמן שאתם עוברים דרך גלאי המתכות, או שאתם והכלב תיבדקו באמצעות גלאי ידני. כמו כן, אם אתם משתמשים במכשיר שמיעה, יש ליידע את הבודק הביטחוני לפני המעבר דרך גלאי המתכות.

ברכבת ישראל, יכולים בעלי לקות שמיעה לקבל מידע במרכז שירות לקוחות ארצי באמצעות פקס. תשובה תינתן מיידית למספר הפקס שיצוין.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד