נסיעות לאנשים עם מוגבלות בניידות
 
 

נסיעות לאנשים המוגבלים בניידות

מתוך: www.sath.org

תרגמה ועדכנה: מעיין אור

סמל כיסא הגלגלים הוא ככל הנראה סימן הנגישות הבינלאומי המוכר ביותר. עם זאת, לא כל המתקשים בניידות משתמשים בכיסא גלגלים כל הזמן ואף לא חלק מהזמן.

כיום, מי שמתקשים ללכת ונעזרים במקל הליכה, קביים או הליכון, או מי שסובלים ממצב רפואי המקשה על ההליכה כמחלת לב או שבץ (המיפלגיה), אינם אמורים להיתקל בבעיות בנסיעות. כמעט בכל מדינה מפעילי התחבורה מודעים לצורך לסייע לכם, בין אם מדובר באוטובוס, רכבת או מטוס. מומלץ לברר מראש כיצד יהיה הכי נוח להגיע עד העלייה לכלי התחבורה ולבקש מהחברה לשמור עבורכם מקום ישיבה מתאים.

החוק האמריקאי דורש מחברות אוטובוס פרטיות לספק סיוע בעליה לנוסעים עם בעיות ניידות ולהסיע כיסאות גלגלים. עם זאת, למעט מאוד חברות יש כיום אוטובוסים למרחקים ארוכים המצוידים במעלון.

לעומת זאת, ברוב הערים בארה"ב ובקנדה יש בתחבורה הציבורית אוטובוסים נגישים. באירופה, רק חלק מהאוטובוסים נגישים.

בארה"ב, ניתן לקבל מידע לגבי נסיעה ברכבות נגישות מחברת Amtrak, שמפעילה את רוב הרכבות הבינעירוניות. הרכבות לרוב נגישות ובעלות שירותים מיוחדים עבור נוסעים המתקשים בהליכה או המשתמשים בכיסאות גלגלים. החברה יכולה לייעץ לגבי נגישות תחנות המוצא והיעד והעזרה שתידרש לכם. רכבות תחתיות ומקומיות רבות בארה"ב נגישות לכיסאות גלגלים.

ברכבת ישראל מסייע איש רכבת בעלייה לרכבת. נוסעים המוגבלים בניידות חייבים להודיע אל כוונתם לנסוע ברכבת 12 שעות מראש לצורך תיאום הנסיעה. גם אם לא ייעשה תיאום מראש, רכבת ישראל תעשה את המיטב כדי לשרת את הנוסעים המוגבלים בניידות בדומה לשירות הניתן לנוסעים שהודיעו על כוונתם להגיע 12 שעות מראש.

בטיסות: נוסעים המסוגלים ללכת מרחקים קצרים צריכים להודיע על בקשתם לעזרה כבר בזמן הזמנת כרטיסי הטיסה ובמידת הצורך לבקש כיסא גלגלים לשימוש מנקודת ההגעה לשדה התעופה ועד למטוס. אל תשכחו לחזור על מידע זה באם אתם משנים את מועד הטיסה מסיבה כלשהי. בזמן ההמראה והנחיתה ייתכן שיהיה צורך לאחסן מקלות הליכה וקביים, אך הם יושבו לכם לפי בקשתכם במהלך הטיסה.

בנתב"ג מעמידות חברות התעופה כיסאות גלגלים לשירות הנוסעים עד שער היציאה לטיסה.

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד