אירוע פתיחת התערוכה "סלפי במהדורה מוגבלת"

אנו שמחים ונרגשים להזמין אותך לאירוע פתיחת התערוכה "סלפי במהדורה מוגבלת" שייערך ביום חמישי ה-7.1.2016 בין השעות 18:00-20:00 בספרייה למדעי החברה ולניהול באוניברסיטת תל אביב, בשיתוף מרכז "לימונדה" להעצמת אנשים עם מוגבלות בתחום האישי והמקצועי. בתערוכה יוצגו דיוקנאות עצמיים של אנשים עם מוגבלויות שונות.

אוצרות: מירי קרימולובסקי -מבקרת האמנות של קול ישראל

צילום ה"סלפי"

 

בשנים האחרונות תופס צילום ה"סלפי" תאוצה כחלק מעולמנו החזותי.

"הסלפי" היא תמונת דיוקן מצולמת עפ"י רוב בעזרת מכשירי טלפון סלולרי ומצלמות לא מקצועיות-והיא מהווה החייאה דמוקרטית והמונית של אמנות דיוקן העצמי-תמונת עצמי שמיועדת לא רק לביטוי עצמי גרידא, אלא גם להגדרה עצמית, החצנה ותביעה למעמד כלפי העולם הסובב אותנו.

יש הרואים בתופעה, עדות לנרקיסיזם של דור "האני" שלא מסוגל להוריד את העיניים מהשתקפותו ברשת. יש הרואים בסלפי כצורך נואש ליצור קשר. כך או כך אי אפשר להתעלם מהממדים של התופעה ומהחוגים אליהם היא חלחלה. הסלפי נוטה להתכתב באופן כמעט אקסקלוסיבי עם הדימוי של האדם האידיאלי לכאורה.

עבור אנשים עם מוגבלות ונשים בפרט, יכול הסלפי על ביטויו השונים לשמש כלי חתרני- כלי של מרד בייצוג הרווח של האדם עם המוגבלות בעולם הדימויים הסובב אותנו. המילה "סלפי" גזורה מהמילה "סלף" באנגלית שהביטוי שלה הוא עצמי. בעולמנו כיום יש לאינדיבידואל מקום ייחודי בחברה, כיצור עצמאי אשר מפתח ומתפתח, יוצר ויוזם, בונה את עולמו מחוץ לחברה, דרישותיה וחומותיה, כך הופך האדם ליצור מהפכן אשר מחולל שינויים בעצמו, בסביבה הקרובה לו ובעולם כולו.

אנשים עם מוגבלויות יוצרים כל יום מהפכה משל עצמם במאבקם להשתלב בחברה, להיות חלק ממנה, ולקבל את מיקומם." (דנה דימנט)

להלן תוכנית אירוע הפתיחה:

18:00-18:20 קבלת פנים

18:20-18:40 דברים וברכות

18:40-18:55 אמן אורח: אסף מופסה

18:55-19:00 "אלוהים לא נתן לי גובה הוא נתן לי הרבה יותר"-סיפורה של לימור אשכנזי-אמנית המציגה בתערוכה

19:00-20:00-סיור חופשי בתערוכה


תאריך 7/01/2016
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד