"ליצור מעבר לנגלה" תערוכת יוצרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית

המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מציג תערוכת אמנות מיוחדת "ליצור מעבר לנגלה", עבודות של שלושים וחמישה יוצרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, משלושה הוסטלים באזור הצפון: קריית שמונה, צפת ומושבת מגדל.

העבודות שיוצגו בתערוכה נוצרו במסגרת קורסים לאמנות פלסטית שיועדו לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית במכון לאמנויות במכללת תל-חי, הרואה כזכות חשובה ועליונה לפתוח את שעריה לחוויה אמנותית ברמה אקדמית גבוהה לאוכלוסייה בעלת רמות תפקוד שונות, תוך שילובה בחברה.

העבודות המוצגות עוסקות בנושאים: "מוטיב האוכל באמנות", "טבע דומם", "דמות האישה-האם באמנות", "מראה-מקור והשתקפות", "תיאורי נוף באמנות", "דיוקן עצמי" ועוד.

נושאים אלו נלמדו על ידי היוצרים והיוו בסיס השראתי ליצירתם. לאורך השנה נפגשו משתתפי הקורסים בסדנאות לימוד של המכון לאומנויות. הלימודים התקיימו על פי תכנית ייחודית, פרי עטה של מנחה ורכזת הפרויקט זיוה ורטיקובסקי ואפשרו ליוצרים לבטא את ייחודיותם, נקודת השקפתם הסובייקטיבית ויצירתיותם. מתוך עבודותיהם ניתן להציץ אל עולמם המתגלה מבעד הנגלה.

העבודות עשויות בטכניקות מגוונות: ציור בצבעי פסטל, אקריליק על קנבס וצנצנות, פיסול בחמר, ציור על משטחי פרספקס, פיסול בהשראת קלאס אולדנבורג- בתחבושות גבס, יצירת פסיפסים של נופים על גבי קומפוזיציות מובחנות ועוד.

העבודות יוצאות דופן, ססגוניות ומרגשות ומציגות שילוב של הישגים אמנותיים מרשימים, בעלי כוחות גנוזים משוחררים, עם טוהר ותמימות.


תאריך 14/08/2013 - 9/09/2013
מיקום המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי
מארגן האירוע המכון לאמנויות במכללת תל-חי
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד