כנס "נפתחים לשינוי" למען משפחות למתמודדים עם פגיעה נפשית ביוזמת עמותת אנוש לבריאות הנפש

מה עושה משפחה שבנה אובחן כפגוע נפש? היכן היא יכולה להתעדכן ולקבל מידע על המחלה? מי ייתן לה תמיכה והדרכה בשעה של בלבול, חרדה ומצוקה ואיך מתמודדים עם הסטיגמה והבושה? תשובות לשאלות אלה ועוד בכנס "נפתחים לשינוי" שיזמה עמותת אנוש עבור משפחות שלהן בן משפחה המתמודד עם פגיעה נפשית

 

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש: "לא רק מי שסובל מפגיעה נפשית מתמודד עם קושי, גם בני ביתו ומשפחתו מתמודדים יום יום. אנו קוראים למשפחות מכל רחבי הארץ שיש להם בן משפחה פגוע נפש לבוא לכנס, לקבל כלים ולהתחזק בהתמודדות היומיומית שהם חווים".

 

הכנס בן היומיים מאורגן מדי שנה על ידי עמותת אנוש וייערך בימים א'-ב' 17-18.6.12 במלון מעלה החמישה ליד ירושלים. הוא מיועד למשפחות המתמודדות עם בן משפחה נפגע נפש ומעניק להן ידע, כלים להתמודדות, תחושת שייכות ומשפחתיות והפוגה מקשיי היום יום.

 

בכנס הרצאות במליאה, סדנאות ואירועים חברתיים.

 

מזל לנדס, מנהלת תחום המשפחות של עמותת אנוש, האחראית גם על שבעה מרכזי הייעוץ של העמותה (מיל"ם) הפרושים ברחבי הארץ ועל שירות יעוץ למשפחות בסניפי אנוש: "מטרות הכנס הן העשרה במידע, מתן תמיכה להורים ולבני משפחה של המתמודדים, שיתוף ומתן תחושת שותפות, והשנה בהמשך לשנים קודמות - להיפתח לשינוי ולהיתרם מניסיונן של משפחות ותיקות במעגל ההתמודדות, כמו גם מתן לגיטימציה להפוגה מהעומס שאותו חווים בני המשפחה במהלך השנה. מניסיון השנים הקודמות, החוויה שעוברים בני המשפחה בכנס היא הרבה מעבר לידע שהם צוברים בהרצאות ובסדנאות. זוהי חוויה של שותפות, הכרה, והעצמה הדדית, שנותנת כוח למשפחות להתמודד עם בני משפחתם. קשרים שנוצרים, השיחות האינטימיות שעולות והתחושה שהכנס מהווה מקום שאפשר 'להוריד את המסכות' הינה בעלת עוצמה ייחודית ומשמעותית שיש לה השפעה מידית שנמשכת אצל המשתתפים לאורך חודשים ארוכים לאחר הכנס".

 

לפרטים ולהרשמה לכנס "נפתחים לשינוי":מרכז אנוש 074-7556100

 

 


תאריך 17/06/2012 09:00 - 18/06/2012 16:30
מיקום מלון מעלה החמישה, ירושלים, מיקוד 90835
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד