תיאטראות נגישות

תיאטרון בית ליסין

 

תיאטרון בית ליסין הוא תיאטרון ישראלי השוכן בתל אביב. התיאטרון נוסד בשנת 1980 במסגרת ההסתדרות הכללית. מיום הקמתו שכן התיאטרון בבית ליסין שברחוב ויצמן, ובשנת 2003 עבר מרכזו לפסאז' הוד ברחוב דיזנגוף 101, למבנה שאיכלס קודם לכן את התיאטרון הקאמרי.


במהלך השנים העלה התיאטרון יותר מאלף הצגות ומחזות אירופיים ואמריקאיים מודרניים-עכשוויים וכן הצגות מקור. בשנת 1993 החלה הבמאית ציפי פינס לנהל את התיאטרון. הוא הופרד מההסתדרות והחל לשים דגש על יצירות ישראליות-מקוריות, שרובן משקפות את המצב החברתי-פוליטי בישראל.

 

למידע נוסף על התיאטרון ונגישותו

 

ללוח הצגות תיאטרון בית ליסין

 

 

תיאטרון הקאמרי

 

התיאטרון הקאמרי הוא התיאטרון העירוני של תל אביב, המהווה אחד מהתיאטראות הגדולים והחשובים בישראל. התיאטרון הקאמרי מציג כיום מעל עשרים הצגות שונות בו-זמנית ומופיע ברחבי הארץ. הצגותיו הבולטות בשנים האחרונות עוסקות במציאות הישראלית המגוונת כפי שביטאו מחזאים ישראליים שונים, בהם מחזות על ההיסטוריה של המדינה, מחזות על החברה הדתית והחרדית, ביקורת פוליטית וקומדיות על יחסים בין המינים.

 

נגישות: בתיאטרון הקאמרי ישנן מעליות מחניון גולדה ישירות לרחבת התיאטרון. בתוך התיאטרון יש גישה למקומות נכים באמצעות מעליות.

 

ללוח הצגות תיאטרון הקאמרי

 

 

תיאטרון הבימה

 

הבימה הוא התיאטרון הלאומי של ישראל. הוא פועל ברציפות, מאז הקמתו הרשמית בשנת 1917, תחילה במוסקבה ואחר כך בארץ ישראל. משנת 1945 משמש את התיאטרון בית הבימה בתל אביב. התיאטרון חבר ב"איחוד תיאטרוני אירופה".

 

נגישות: מותקן מעלון למשתמשים בכסאות גלגלים המוביל היישר לכניסה לאולם, יש חניית נכים, יש מקום לישיבה עם כיסאות גלגלים, יש שירותי נכים.

 

ללוח הצגות תיאטרון הבימה

 

 

תיאטרון גשר

 

תיאטרון גשר הוקם כתיאטרון דו-לשוני, עברי-רוסי, הפועל בישראל, מיסודו של הבמאי יבגני אריה. תיאטרון גשר שוכן במבנה "תיאטרון נוגה" בו שכן לפניו "קולנוע נוגה" בשדרות ירושלים ביפו.

 

הצגות התיאטרון זכו עם השנים לשבחים רבים מצד המבקרים והוא ביסס את מעמדו כאחד מעמודי התווך של התיאטרון הישראלי המודרני. קבוצת "גשר" מרבה להופיע בחו"ל ומשתתפת דרך קבע בפסטיבלי תיאטרון ברחבי העולם.

 

למידע נוסף על התיאטרון ונגישותו

 

ללוח הצגות תיאטרון גשר

 

לרשימה של אולמות מופעים נגישים


תאריך 7/05/2012 - 7/07/2012
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד