בקרוב גם הכסף שלך יהיה נגיש

29/05/2014
 
 
מכשיר למשיכת מזומנים

ליוסף מפתח תקווה מלאו 83 בינואר האחרון. הוא מעיד על עצמו שהמרץ עדיין במותניו, והוא עושה בעצמו סידורים יומיומיים במרכז המסחרי שליד ביתו. הוא עורך קניות בסופר לבדו, הולך לדואר, אך מוותר על הבנק. זה הדבר היחיד אותו הוא משאיר לבנו לעשות עבורו. "זה מביך אותי", הוא אומר, "אבל אני לא מצליח להוציא כסף מהכספומט. אני מקיש בטעות על אותו מקש פעמיים, או מפספס ומקיש על מקש אחר. אני יכול להסתדר בסוף, אבל התור שמאחוריי מתארך אט אט, ולא נעים לי לתת לאנשים לחכות בגללי." יוסף סובל ממחלת הפרקינסון. הוא צולח את רוב המשימות, אך חווה את השוני בינו לבין אדם רגיל, בפעולות הפשוטות של היומיום.

יוסף הוא אחד מני רבים שזקוקים לסיוע בהנגשת שירותים ציבוריים. כשמדברים על נגישות, אנחנו חושבים מיד על עיוורים, נכים על כסאות גלגלים ואחרים, אשר הצורך שלהם בסיוע הוא ברור. אך מה על כל אלה שאינם נמצאים על קצה הסקאלה? רבים מבינינו נושאים לקות כלשהי, המכבידה עלינו את ההתנהלות היומיומית. ייתכן ואנו סובלים מאלצהיימר ברמות שונות, פרקינסון, שמיעה לקויה. ייתכן שאיננו רואים היטב למרחקים קצרים, ובדיוק שכחנו את משקפי הקריאה בבית. ישנן אמהות רבות שנתקלות בנחיצות הנגישות כאשר הן בחופשת הלידה, ונוכחות לדעת שיש דרכים רבות שאינן מאפשרות מעבר לעגלות, לא כל שכן כסאות גלגלים. החוקים הנוגעים לחובת הטמעת תקני הנגישות נשמעים לעיתים כמו "בעיה של אחרים", אך הם נועדו לשרת כל אחד ואחד מאיתנו, במוקדם או במאוחר.

חוק שוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות, אשר נחקק ב-1998 ועודכן ב-2005, מחייב גופים ציבוריים ועסקיים להנגיש את השירותים והמוצרים שהם מציעים כלל הציבור, לרבות אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. בסוף 2013 אושר תיקון לחוק שוויון זכויות ותקנות שוויון זכויות הנוגעות גם להנגשת השירותים באתרי אינטרנט. אי עמידה בדרישות ההנגשה במסגרת הזמן שניתנה, עלולה לחשוף את הארגון לתביעה, והוראות פקודת הנזיקין יחולו עליו. החוק מאפשר, בתנאים מסוימים, מנגנוני תביעה ללא הוכחת נזק עד 50,000 ש"ח בתביעות ייצוגיות, או אף תביעות נגד מנהלי הארגון.

טלדור מסייעת לארגונים ציבוריים ולחברות מהמגזר הפיננסי והקמעונאי להפוך את השירות שהם מעניקים לציבור, לנגיש. זאת באמצעות הנגשת אתרי אינטרנט (טלדור מפיצה ראשית של חברת User1st, בעלת פתרון ייחודי להנגשה), עמדות שירות ומידע, מערכות הכוונה נגישות ועוד. כחברת IT שעוסקת בהטמעת עקרונות הנגישות, טלדור רואה בבירור כי בשנים האחרונות, חלה עליה משמעותית בקידום ויישום נגישותם של תשתיות ושירותים ציבוריים. בשל מקרים כמו זה של יוסף, המערכת הבנקאית מודעת יותר לחשיבות ההטמעה ומתכוננת להנגשת שירותיה. עמדות שירות עצמי מאפשרות ביצוע פעולות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. הן חסכוניות, מפני שהשימוש בהן כרוך בעמלות מופחתות. על מנת שבעלי הלקויות ייהנו מיתרונות אלה כמו שאר האוכלוסייה, הנגשת עמדות שירות היא הכרחית, ועומדת בראש סדרי העדיפויות של הבנקים.

איך מנגישים עמדות שירות בכל מגזרי המשק בכלל ובבנקים בפרט כך שיתאימו למגוון המשתמשים, בעלי לקויות שונות? הרי מספר דוגמאות. כבר עכשיו נמצאים הבנקים בתהליך הטמעת עזרים בעמדות. עבור משתמשים בעלי אלצהיימר או פרקינסון כמו יוסף, ישנן עמדות בעלות מקשים גדולים במיוחד, המקטינים את הסיכוי לטעות עקב רעידות ולפגוע במקש אחר. עזר נוסף הוא TTS, מנוע דיבור המיועד לאנשים המתקשים בקריאה, והופך טקסט כתוב לקבצי אודיו במגוון שפות. מוצר משלים ל-TTS הוא שקע אוזניות, המהווה חיבור אודיו לרמקול, המעביר את קבצי השמע אל צרכן השירות באופן ברור. כספומטים רבים בארץ כבר מציעים אפשרות זו. בין העזרים הנוספים עבור בעלי מוגבלויות ראיה ושמיעה, נמנים Step Hear, מערכת המעניקה הכוונה קולית לאנשים בעלי לקויות, המורכבת מרכיב שמע המותקן במקומות אסטרטגיים כגון עמדות מידע, כניסות למבנים, מעליות ועוד. המערכת כוללת שלט המאפשר למשתמשים ללחוץ על כפתור ההפעלה, ולהתנייד בהתאם להכוונה הקולית.Loop Hear היא מערכת שמע נוספת, המסייעת לכבדי שמיעה להשתמש בעמדות מידע ושירות באמצעות תשדורת ישירה של מידע אודיופוני, אל תוך מכשיר השמיעה האישי של המשתמש. Call Hear היא מערכת המיועדת לקריאה לעזרה. מערכת זו מאפשרת לאנשים המתקשים לקבל שירות בעמדות המידע, לקבל סיוע בדמות מענה אנושי מתוך המוסד האחראי על עמדת השירות.

לסיכום, דעו כי ישנן אפשרויות סיוע רבות למגוון לקויות, בעמדות השירות הפזורות בבנקים. אם גם אתם מתקשים בפעולות קטנות לכאורה עקב מוגבלות כזו או אחרת, חשוב שתכירו את האפשרויות העומדות בפניכם. שינויים אלה עשויים לשפר את איכות החיים באופן משמעותי, ולהקל על ניידות במרחב השירותים הציבורי. רוב הארגונים הציבוריים מטמיעים את שלל העזרים במלוא המרץ, אך לצערי, ובגלל הזמן הרב שניתן לחברות וארגונים לקחת על עצמם את חובת ההנגשה, הצורך בכך נתון לעיתים לפרשנותם. לכן, ישנם מוסדות שלא עשו עדיין את הצעד, אך כפי שנראה כעת, הם אלה עומדים להישאר מאחור.

דרג את הכתבהדירוג כתבה בקרוב גם הכסף שלך יהיה נגיש: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד