ארוחת חושים מונגשת למורי בי"ס "קדימה" בקריית ביאליק

בתאריך ה-7.4.24 , הועברה למורי ומורות בי"ס המשלב "קדימה" בקריית ביאליק על ידי מתנדבי נ.י.צ.,"ארוחת נגישות", במעמד מנהלת אגף איגום משאבים טלי סוקניק ומנהלת בית הספר מזי שניידר
8/04/2024
 
 
המשתתפים בתחנת הובלה בעיניים מכוסות המדמה מוגבלות

ביום א', בתאריך ה-7.4.24 , חוו מורי ומורות בי"ס המשלב "קדימה" בקריית ביאליק "ארוחת נגישות" במעמד מנהלת אגף איגום משאבים טלי סוקניק ומנהלת בית הספר מזי שניידר.

האירוע המרגש התקיים בחדש המורים המשופץ בבי"ס "קדימה", אשר אובזר לקראת הארוחה הייחודית. ב"ארוחת החושים" חוו המשתתפים מוגבלויות שונות, תוך כדי אכילת המנות שהוגשו להם במהלך הארוחה.

המורים הוכנסו לחדר שסודר מראש לארוחה כשעיניהם מכוסות והובלו למקומותיהם בטור על ידי מתנדבות נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. עטויות בחולצות עליהן מודפסות המילים "נגישות = רגישות".
את המנה הראשונה, חומוס, חמוצים ופיתה, אכלו בעיניים מכוסות ורק מיעוטם זיהה את טיב המזון שהוגש להם מתנדבת נ.י.צ. ברכה בן אברהם ריגשה בסיפור חייה ובאופן בו היא מתמודדת עם העיוורון בעזרת כלבת הנחייה המופלאה שלה "בארדו".

המנה העיקרית, פשטידה, סלט ואורז, הוגשה למשתתפים כאשר על ידיהם עטו כפפות בישול קשיחות ללא אפשרות לכופף את האצבעות ולהפעיל מוטוריקה עדינה, הכוללת את חיתוך המזון והכנסת כל פיסה לפה. באופן זה חוו המשתתפים לקות פיזית מהי; במנה זו סיפרה רויטל על עמותת נגישות ישראל ועל החיים עם מוגבלות פיזית.


לקראת מנת הקינוח, כיסו המשתתפים את אוזניהם בעזרת אטמים ואוזניות. תוך היותם מתנסים במוגבלות שמיעה קשה – הוצעה לסועדים על-ידי "מלצריות" העמותה הבחירה בין שני סוגי עוגות. הקושי הרב להבין את המשימה הפשוטה כל כך – המחיש את החיים עם לקות זו. לאחר אכילת אותה מנה, חוו המשתתפים הכרות מרתקת עם נועה פורת, מתנדבת נ.י.צ., שחלקה את לקות השמיעה שלה ואת סיפור חייה עם הסטודנטים.
פני המשתתפים והמילים החמות שאמרו, העידו על החוויה המיוחדת שעברו ועל התובנות החדשות שרכשו.

משפט הסיום של מזי הטיבו לתאר את התחושות בתום הארוחה: "זכות גדולה נפלה בחלקנו היום".

 

 

הצוות בקדימה
הצוות בקדימה

 

 

 

 

המרצות

המרצות

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד