תלמידי מיזם "גם אני יכול" בקריית ים חוו את השונה

1/11/2016
 
 
התלמידים התנסו וחוו מוגבלות בשמיעה

בתחילת השבוע יצאה לדרך בבתי הספר של קריית ים, שנת פעילות נוספת של מיזם "גם אני יכול". במהלך השנה יפתחו תלמידי חטה"ב "רודמן" ו"רבין" אביזרי עזר ויישומונים שונים, על מנת לסייע לאנשים עם מוגבלויות לבצע מטלות ולהשתלב במרחב הציבורי ביתר קלות. את התלמידים מלווים לאורך שנת המיזם אנשי מקצוע שונים במיוחד מתנדבי רפאל בקהילה למען צרכים מיוחדים (מלר"ם) המכוונים את הילדים ומדרכים אותם.

כמידי שנה, נפגשו התלמידים במסגרת זו עם מתנדבי עמותת נגישות ישראל (נגישות ישראל צפון-נ.י.צ.) והתנסו בעצמם בהתמודדות עם מוגבלויות שונות. הפעילות התקיימה בנוכחות מנהלת אגף החינוך בקרית ים הגב' גלית לוי-גרינברג ובהובלת מנהלת אשכול הפיס הגב' מרים אלבז-מרצ'לי.

במפגש הפתיחה עם המתנדבים בהובלתם של ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב, חוו התלמידים על בשרם התמודדות עם עיוורון, עם חירשות ועם ישיבה על כסאות גלגלים או מוגבלות פיזית בידיים. כל התנסות לוותה במפגש עם מתנדב נ.י.צ. אשר לו מוגבלות תואמת שבמהלכו נחשפו לסיפורו האישי.

בתום ההתנסויות כונסו התלמידים לשיחת משוב ואיוורור רגשותיהם; הם תיארו בגילוי לב את רשמיהם: "קושי", "תיסכול", "צורך בעזרה" ועוד. כבר בימים הקרובים יחלו בתכנון המוצרים, טעונים ברגשות ובחוויות אשר יכוונו אותם למטרה החשובה באופן נכון, סובלני ומכיל יותר.

 

מכתב תודה ששלחו גלית לוי-גרינברג ומרים אלבז-מרצ'לי למנהלי נ.י.צ.
ברצוננו להביע לכם ולמתנדבי נגישות ישראל צפון תודה והערכה מעומק הלב, על קיומן של סדנאות נגישות לתלמידי תוכנית "גם אני יכול לבנות מוצר" – תשע"ז שהתקיימו השבוע באשכול פיס. קיום הסדנאות הפך למסורת והן התקיימו השנה בפעם השלישית ברציפות.
הסדנאות מועברות על ידיכם לתלמידנו בהתנדבות עם הרבה סבלנות, חום ואכפתיות.
בסדנאות חווים תלמידנו ולו לרגע קט את עולמם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות, מוגבלות שמיעה ומוגבלות ראיה. ההתנסויות היו משמעותיות ומטביעות חותם.
בפועלכם זה סייעתם בידינו ללמד את הילדים נגישות מהי? לפתח בהם עוד יותר אכפתיות לאחר, ולגייסם לתת מכל הלב.
כל אלה מבטיחים חינוך תלמידינו להיות רגישים ומתחשבים בזולתם ובטוחנו כי הגברנו את מודעותם לאחר בחברה.
היו ברוכים על התמדתכם להתנדב אצלנו.
נא מסרו תודתנו גם לכל המתנדבים שהיו אתכם לרחל על הביקור המוקדם ועל הסיוע בארגון, למתנדבים שהובילו בסדנאות: הני כהן, גילה אליהו, בתיה יריב, דוד עוזר, ראובן שפיץ, רותי הלל וסמדר הרוש.
היו ברוכים על עשייתכם,
תודה רבה מכל הלב

 

 

 

התלמידים מתנסים בהליכה עיוורת עם כיסוי עיניים התלמידים התנסו בהתניידות עם כיסא גלגלים

מנהלי ני

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד