טיול נגיש לרקדני "הורה איל"ן חיפה"

16/05/2016
 
 
הרקדנים מסיירים במושבה מנחמיה

כמיטב המסורת מידי שנה, יצאו רקדני להקת הריקודים על כיסאות גלגלים "הורה איל"ן חיפה" לטיול גיבוש נגיש בהדרכתו של המדריך ירון מינצברג; ירון מלווה בקביעות ובהתנדבות את הטיולים הנגישים של הלהקה ועם השנים פיתח מיומנות ורגישות גבוהים לנושאי הנגישות. את הטיול הוביל יהודה נהג האוטובוס הנגיש של חברת ההסעות א. קרן פסגות, חברה אשר בבעלותה מספר אוטובוסים נגישים (אשר ניתן לעקור את המושבים שבהם לטובת כיסאות גלגלים, עם נקודות עגינה לכל כיסא).

 

לאחר ארוחת בוקר קלה בצומת צמח במתחם "ארומה" הנגיש (עם חניות נכים ושירותי נכים), הגיעו הרקדנים בחולצותיהם הירוקות לביקור במושבה מנחמיה, וסיירו לאורך רחוב המייסדים תוך האזנה לסיפורי אנשים, בתים וראשית ההתיישבות. הרחוב עם שיפוע קל ללא מדרגות, כולל הגישה לאתר בניין המועצה הישן.

 

משם עלו לעבר רמת סירין למצפור נח כינרתי, לתצפית על עמק הירדן הרי גלעד ורמת הגולן. הדרך למיצפור שיפוע תלול מהחנייה, ולאורכו מעקה המסייע בעלייה. המיצפור עצמו נגיש לכיסאות גלגלים.

בדרך חזרה, ליד בית העלמין של מנחמיה שמעו מפי ירון את הסיפור המרתק והעסיסי סביב מותו של לוי ורשאי השומר ממנחמיה.

לאחר מכן חלפו באתר האנדרטה הנגיש לזכר הבנות מבית שמש שנרצחו בעת טיול שנתי בנהריים ובמפעל החשמל של פנחס רוטנברג "הזקן מנהריים". באתר הבנות - חניות נכים, שירותי נכים ושולחן פיקניק נגיש.

הטיול הסתיים במסעדה הנגישה "בטעם אפיקים" בקיבוץ אפיקים (חנייה בשפע ושירותי נכים). 

הרקדנים אוכלים ארוחת בוקר קלה בצומת צמח  הרקדנים מסיירים במושבה מנחמיה

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד