חברי פורום "צפונה" סיירו במפעל "שווים" בקריית ביאליק

במסגרת מפגשם התקופתי, סיירו חברי פורום "צפונה" ב-29/2 במפעל "שווים" באזור התעשייה קריית ביאליק
5/04/2016
 
 
חברי פורום "צפונה" בסיור במפעל "שוו

פורום "צפונה", שהוקם מטעמם של ג'וינט ישראל וארגון שתיל ב-2008, כולל נשים וגברים עם סוגים שונים של מוגבלויות (פיזיות, חושיות ונפשיות) שהם בעלי תפקידים מובילים בארגונים למען אנשים עם מוגבלות בצפון הארץ. פורום "צפונה" שואף לפעולה משותפת לשיפור איכות החיים של קהילת האנשים עם המוגבלות באזור הצפון ולקידום צדק חברתי.

 

המשימה המרכזית של הפורום היא להעניק לחבריו כלים, כוח, העצמה אישית ותמיכה כדי שהם יספקו שירות והובלה טובים יותר לקהילות שהם מייצגים ופועלים בהן ועבורן. במסגרת פעילות הפורום נערכים סדרת מפגשים במהלך השנה. המפגשים כוללים למידת עמיתים ורכישת מיומנויות וכלים הרלוונטיים לשם קידום הזכויות וההעצמה של קהילת האנשים עם מוגבלות בצפון הארץ.

 

המפעל בו סיירו מעסיק אנשים עם לקויות נפשיות בעבודות קרמיקה, חשמל וקרטון. המפעל מהווה מסגרת מוגנת בתעסוקה, הכשרה ומימוש הפוטנציאל התעסוקתי של עובדיו, כהכנה לשילובם בתעסוקה אלטרנטיבית. במהלך הסיור בהדרכתו של מנהל "שווים" בקריית ביאליק מר יעקב פורטנוי סקרו האורחים את אולמות הייצור השונים וקיבלו הסבר מפורט על הרקע והחזון של המפעל. בנוסף, ליוותה את חלקו הראשון של הסיור מנהלת אזור התעשייה הגב' סימה הרשמן–קסטרו, המשתייכת גם לקבוצת מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ומקדמת את נושא

תעסוקת אנשים עם מוגבלות באזור התעשייה.

 

מפעל "שווים" באזור התעשייה בקרית ביאליק, העוסק בשיקום אוכלוסיית פגועי הנפש באמצעות תעסוקה מוגנת, נבחר להיות חלק מפעילות שוטפת זו, שמטרתה הוצאת אנשים עם מוגבלות מתעסוקה מוגנת ועידוד השתלבותם בקהילת העסקים והתעשייה, באמצעות המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה של משרד התמ"ת ובסיוע אנשי עמותת "אנוש", העמותה הישראלית לבריאות הנפש.

 

חברי הפורום התרשמו עמוקות מהמקום ומהעשייה החשובה המתקיימת בין כתליו והודו למנהל על הסיור המאלף והמרגש.

 

חברי פורום "צפונה" בסיור במפעל "שווים" בקריית ביאליק  חברי פורום "צפונה" בסיור במפעל "שווים" בקריית ביאליק

חברי פורום "צפונה" בסיור במפעל "שווים" בקריית ביאליק  חברי פורום "צפונה" בסיור במפעל "שווים" בקריית ביאליק

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד