מפגש חודש יוני של מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ.

25/06/2015
 
 

בחלקו הראשון של מפגש חודש יוני של מתנדבי נגישות ישראל צפון-ני"צ בבית קסלר הציגה דבורה לוין, העובדת עם דיירי המקום, את נושא הגינון הטיפולי. דבורה הסבירה בליווי הדגמות את עקרונות הגינון הטיפולי, תיארה את מידת נגישותו לאנשים עם מוגבלויות ואת התועלת הרבה הגלומה בו למטופלים עם מוגבלויות פיזיות וקוגניטיביות.

בחלק השני של המפגש הרצתה עו"ד אוראל גלולה-לפיד, היועצת המשפטית של עמותת נגישות ישראל, על חוקים ותקנות הנגישות. עוד חלקה אוראל עם קהל המאזינים הקשוב את סיפורה האישי ומאבקה כאישה עם מוגבלות פיזית לשרת בצבא, ללמוד ולהשתלב בחברה. אוראל, שנולדה בעולש, לקתה ברפיון שרירים ומגיל צעיר מרותקת לכיסא גלגלים. חרף עובדה זו היא התעקשה לצאת לכל הטיולים, לשרת בצבא, לטייל בעולם וללמוד משפטים, בזכות בני משפחתה אשר היוו מערכת תמיכה חזקה שעמדה לצידה תמיד. היותה הקצינה הראשונה המתניידת עם כיסא גלגלים, אשר קיבלה את דרגותיה מהרמטכ"ל דאז, משמשת עד היום מקור השראה לצעירים רבים עם מוגבלויות לא לוותר על זכותם וחובתם לשרת בצבא.

ההרצאה המרגשת ריתקה את המאזינים; בתום המפגש העניקו מנהלי נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב, למרצה שי מבית היוצר של "בית מרים" מעמותת איל"ן.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד