קריית ביאליק ציינה את "החודש הבינלאומי לאדם עם המוגבלות"

30/12/2013
 
 
צעירה נחמיאס ויוסי פרגר

כבכל שנה, ציינה קרית-ביאליק את "החודש הבינלאומי לאדם עם המוגבלות" באירוע שהתקיים בחסות ראש העיר ב"אשכול פיס".  

כמיטב המסורת, הוקמו במבואת המתנ"ס דוכנים אשר הוצגו בהם מוצרים ושירותים שונים המיועדים לאנשים עם צרכים מיוחדים: "רפא"ל" - ציוד עזר לנכים, "פונוקול" - עזרי שמיעה ואורתופדיה, עבודות יד של דיירי "בית קסלר" בקרית-חיים, "אקי"ם", עמותת "כיוונים" מעכו, "א.ש.ק" - העמותה למען הקשיש בקרית-ביאליק והאגודה למען העיוור.

את הערב, בהנחייתו המקצועית והמרגשת של שדרן הרדיו והעיתונאי יוסי פישר, פתח בנגינה מפעימה על אורגן, אלכסנדר (סאשה) קיז'נר, תלמיד הכיתה התקשורתית, שהוא גם חבר בלהקה "קולות אורט ביאליק".  

דפנה אלנקווה-אזרזר, מנהלת עמותת אהב"ה - ארגון הנכים בישראל המיוחד ומתנדבת קהילה נגישה קריית ביאליק ונגישות ישראל צפון (נ.י.צ.), סיפרה (בליווי סרט) את סיפורה האישי הנוגע ללב כאם לילד עם צרכים מיוחדים, ועל מאבקה הבלתי נלאה והקשה במוסדות, להכרה ולתמיכה של המדינה במשפחות המתמודדות עם קשיים אלו.

דורון שי, דייר עיוור מ"בית קסלר" שהנו שחקן, כותב, מלחין וזמר - הנעים בשירתו את השיר "עוף גוזל". עו"ד וולאדי גור-ארי חלק עם הקהל את סיפור חייו המרגש כמי שנולד עם שיתוק מוחין ומתנייד בכיסא גלגלים, וסיפר על לימודיו כתלמיד מן המניין בבתי ספר רגילים בקריית ביאליק, על הצטיינותו בלימודי המשפטים, וגולת הכותרת  על היותו עורך דין מצליח בחברת החשמל שאך לאחרונה נבחר לייצג את מקום עבודתו בכנסת.

עזרא חכם, מנכ"ל העירייה וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, חברת מועצת העיר ומנהלת נ.י.צ. וקהילה נגישה קרית-ביאליק, נשאו דברי ברכה ותודה והעניקו שי לרכז הנגישות העירוני היוצא דודו מעוז על התנדבותו המבורכת בהנחלת הנגישות בעיר. הם הודו לשמעון לוין, רכז קהילה נגישה קרית ביאליק, אשר תרם ללא לאות לקיומו ולהצלחתו של הערב לצד מיזמים רבים נוספים במהלך השנה.

את הערב המרגש והמפעים חתמה צעירה נחמיאס, חברת קהילה נגישה ומתנדבת נ.י.צ. בשיר "ניגונים". את צעירה ליווה בנגינה על אקורדיון יוסי פרגר, המורה מהחטיבה העליונה, המלווה ועובד כל השנה עם תלמידי הכיתה התקשורתית - תלמידים עם צרכים מיוחדים.

 

לצפייה בסרטון על האירוע - לחצו כאן

 

כתבה וצילמה: צעירה נחמיאס

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד