אות הוקרה למתנדבת נ.י.צ. שושנה טובול!

לאחר קבלת הוקרה למתנדבי נגישות ישראל בצפון (נ.י.צ.) אהובה שרון, דודו מעוז ואורנה בר-מגן - הגיע גם תורה של שושנה טובול. בטקס מרגש שהתקיים בבית הראשונים (המרכז המוזיאלי) בקריית ביאליק "דור לדור" במעמד ראשי האגודה ההדדית, בכירים ומתנדבים בעיר, הוענק לשושנה אות הוקרה, שי ופרח כמתנדבת נ.י.צ. וקהילה נגישה קריית ביאליק
28/06/2012
 
 
שושנה טובול מקבלת פרס

 

שושנה, אם וסבתא, הינה עיוורת המגדלת את משפחתה בקריית ביאליק יחד עם בעלה יוסי (עיוור בעצמו המתנייד עם כלבת הנחייה "סולי"). שושנה התעוורה בגיל 12; לאחר שנת התאוששות בבית, למדה במסגרת בית חינוך עיוורים 5 שנים ושהתה שנה בשיקום ב"מגדל אור". שושנה עבדה בבית חרושת "אתא", במפעלי פלדה, בשירותי רווחה בקרית ביאליק, כמרכזנית ובמפעל  "אלסינט", תוך כדי לידת ילדיה. מאז פרישתה היא עקרת בית, עובדת ציבור למען העיוורים, חברת הנהלה במרכז לעיוור, חברה בהנהלת האגודה למען העיוור בחיפה, יו"ר האגודה העיוורים ששת בחיפה.

 

שני בני הזוג המופלאים הללו מובילים את ההסברה בנושאי העיוורון ולקויות הראייה בעירם בפרט ובצפון הארץ בכלל - תחת מסגרות נגישות ישראל וקהילה נגישה קריית ביאליק. ברהיטות ובקול נעים ומתנגן שושנה כובשת את לב כולם, החל מבכירי הערים והרשויות בהן פועלת נגישות ישראל ועד אחרון תלמידי מערכות החינוך באזור. בנוסף, שושנה ויוסי הינם פעילי זכויות העיוורים ולקויי הראייה, החל מנושא הקצבאות, הנגישות הפיזית בתשתיות ובתחבורה הציבורית וכלה בזכויות כל אדם עיוור להיכנס לכל מקום ואתר עם כלב הנחייה שלו. הם היו מעורבים אך לאחרונה בנושא זה, כאשר כניסתו של יוסי עם "סולי" למרכול השכונתי לא התאפשרה – וכתוצאה מהמאבק הציבורי שהתעורר, התקיים שימוע בלשכת ראש העיר לבעל המרכול והוטל עליו ביטול רשיון עסק על תנאי, אם ישוב לסורו.

 

יעידו כאלף מילים דברים שכתבה שושנה, כמענה לשאלה מה היא רוצה לתרום לנ.י.צ.: "עזרה לזולת, יעוץ בנושא העיוורון, יעוץ בנושא נגישות לעיוורים ומוכנה להיענות לכל רעיון; יש צורך רב בשינויים, בהתאמת הסביבה ובהסברה לציבור הרחב, למקומות העבודה וגם ליחסים החברתיים בין האנשים הרואים לעיוורים ולנכים בכלל."

 

כן יירבו מתנדבים כאלו במחוזותינו; יישר כוחכם, חברים יקרים!

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד