סיור לימודי של אשכול ארגוני צרכים מיוחדים של המועצה להתנדבות חיפה

ביום ג' 12.6.12 התקיים סיור לימודי של המועצה להתנדבות ובו השתתפנו כנציגות נגישות ישראל. הסיור החל בחולון במוזיאון הילדים במקום שנקרא: "הזמנה לשקט". המקום חושף לקות בשמיעה; המבקרים מקבלים אוזניות ומקבלים הדרכה ע"י מדריכה שהיא חרשת מלידה
17/06/2012
 
 
חברות נגישות ישראל שהשתתפו בסיור

 

ההתנסות נעשית בכמה חדרים כאשר בכל חדר היא שונה,  בין אם להבין את שפת הסימנים בה משתמשת המדריכה ובין הדרישה מהקהל להסביר עצמו ע"י תנועות גוף שונות, לראות תמונות ולזכור אותן, כי הן נעלמות ולהסביר שוב בשפת סימנים מה היה במיקום כל תמונה.

 

הביקור נמשך כשעה וחצי - מעניין, מאתגר ומעייף!

 

המשכנו לרשל"צ ושם ביקרנו במקום שנקרא "call יכול". המקום הוקם ע"י זוג אנשים מכספם ללא סיוע מאף רשות. מטרתו: להכשיר בעלי מוגבלויות שהם מובטלים כרוניים! כדי שיוכלו לצאת לשוק העבודה. בבניין ממוקמות מעבדות לימוד של "שטראוס", "פלאפון", "בזק" וכ"ו אשר מכשירים במקום  על מנת להוציא אותם לעבודה בחברות הללו. נפגשנו עם בחור שהלקות שלו הינה cp והוא שיתף אותנו בחוויותיו - שהוא לא עבד מעולם והנה כיום יש לו פוטנציאל ורצון אדיר לעבוד.

 

הסיור היה מעניין מאד; חבל שלא שומעים על מקומות מבורכים כאלה בתקשורת שהרי הם באמת עושים עבודה נפלאה.

 

להלן המילים שכתבתי למנהלת האשכול בשם מתנדבות נ.י.צ.:

"היי שרונה,


ברצוני להודות לך על ההזדמנות שניתנה לי להשתתף בסיור הלימודי היום. בשני המקומות בהם ביקרנו: "הזמנה לשקט" ו-"call יכול" - היה מעניין וחוויתי מאד.
זו לי הפעם הראשונה בה אני עוברת התנסות לקבלת השונה כפי זו שחווינו היום בחולון. בעוד שב"נגישות ישראל" אנחנו המלמדים, כאן הייתי הלומדת.
נעמה לי מאד החברה ולסיום היום - הארוחה וכמובן הנסיעה שהייתה משעשעת מתחילתה.
אנא הודי לבנות הסטודנטיות בשמי על המאמצים להוציא סיור זה לפועל.
יישר כוח!


תודה בשמי ובשם נגישות ישראל צפון - רחל".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד