סיור נגישות ישראל צפון בגשר ההנגשה באתר התיירות ראש-הנקרה

ביום שני 21 במאי 2012 ערכה קבוצת מתנדבי נגישות ישראל צפון (נ.י.צ.) סיור-גישוש ראשוני בגשר ההנגשה באתר התיירות ראש-הנקרה
23/05/2012
 
 
רויטל ויורם סבירסקי, יריב המאירי ודניאל כהנא באתר

 

שותפים רבים היו לתהליך הקמתו: המוסד לביטוח לאומי, המשרד לאזרחים וותיקים, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל, רשות הטבע והגנים, משרד התיירות, החברה הכלכלית של המועצה האזורית מטה אשר וכמובן, קיבוץ ראש הנקרה.


אדריכל התוכנית, דניאל כהנא, סיפר על התהליך הארוך והמורכב של התכנון והבנייה. הגשר תוכנן מלכתחילה להיבנות מעץ, אבל בעקבות דרישות מחמירות של החברה להגנת הטבע, הוא הוקם על עמודי מתכת, כדי להפחית את כמות הפגיעות בצלע ההר.


ליד שולחנות כיבוד מחמם לב מול הנוף עוצר הנשימה נשאו דברים מר יריב המאירי,  מנכ"ל תיירות ראש הנקרה, ומנהלת נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי. יריב תאר את התהליך והשותפים להצלחתו ורויטל הדגישה את חלקה המשמעותי של עמותת נגישות ישראל, החל  מתלונות הנגישות שהגיעו למדור באתר, המשכו בסקירות הנגישות שערכו מתנדבי נ.י.צ. במקום - וכלה בהקמה המוצלחת של הגשר.

 

כעשרים מתנדבי נ.י.צ. גלשו במורד הגשר בבטחה ובנוחיות, חלקם בכיסאות גלגלים ידניים וממונעים וחלקם רגלית. המראה מעל הגשר – עוצר נשימה. הים הכחול והחוף הפסטורלי, באופק – חיפה ומתחת – שפני הסלע מתרוצצים בחופשיות.

 

הכניסה לקרוניות היורדות לנקרות איטית - אבל איש לא נשאר למעלה, כולל כסאות הגלגלים הרחבים ביותר. המשתתפים בסיור בחנו את אזור האירועים, את השירותים הנגישים, ואת המנהרה והרחבה.


לידיעה: אין הכרח להיכנס מהגשר לרחבת האירועים ולנקרות. ניתן להיכנס מהכניסה התחתונה ישירות, בלי להזדקק לרכבל.


השיפוץ החדש מאפשר גישה בכסא גלגלים עד לנקרה הגדולה, הכחולה, שמימיה שוצפים ומראיה – עוצר נשימה.


תודה חמה לחברתנו מתנדבת נ.י.צ. זהבה שמואל... שהקדימה את הסיור המאורגן ובחנה את הפרויקט, העירה ונתנה משוב מוקדם לאנשי האתר.


תודה גדולה ליריב המאירי מנהל האתר, שחבר לסיור, הקשיב ולמד את הצרכים, תוך שהוא דוחף את כסאות הגלגלים, מדריך, ומתבדח עם הנוכחים.


עדיין יש מקום לשיפור בהנגשה – ואנחנו מכינים בנפרד רשימת הערות.


המלצה חמה!

 

נ.י.צ במנהרות ראש הנקרה יריב המאירי

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד