קהילה נגישה קריית ביאליק בת שנתיים

25/09/2011 11:00
 
 
שנתיים לקהילה נגישה בקריית ביאליק

 

הקהילה הנגישה קריית ביאליק נולדה לפני שנתיים, כאחרונה שמומנה משארית כספי החירום ממלחמת לבנון השנייה. ביום ד' 21.9.11, שנתיים לאחר מכן, חגגה קהילה גדולה בת כמה עשרות עמיתים, יציבה ומשפיעה בעירה קריית ביאליק - את יום הולדתה השני.

 

האירוע נפתח במרכז גאולים, במעמד ראש העיר מר אלי דוקורסקי, מנכ"ל העירייה מר עזרא חכם (המלווים ותומכים בקהילה מיום היווסדה), אורחים, מתנדבים ועמיתים חברי הקהילה הנגישה. שולחן עמוס בכיבוד עשיר ומגוון קידם את פני האורחים ובמרכזו הוצבה עוגת יום-הולדת עם הספרה 2 במרכזה. האירוע נפתח במוסיקה נעימה שנוגנה על-ידי ארבעה פרחי-נגנים ייצוגיים נפלאים מהקונסרבטוריון בהנהלת הגב' אנה אסף ובליווי הגב' גלינה לוין - פליקס אברמסון, שירלי מזין, חנה קלר וסימון למברסקי. רכז הקהילה הנגישה קריית ביאליק, מר שמעון לוין פתח בדברי ברכה את האירוע והזמין את ראש העיר לשאת דבריו. ראש העיר ציין את העשייה המשמעותית של הקהילה הנגישה, המורגשת בכל העיר וסקר את העשייה בעיר בתחום הנגישות וקבלת השונה בהווה ועתיד. זר מתוק הפתיע וריגש את ראש העיר כאשר הוגש לו על ידי חברי הקהילה הנגישה לכבוד יום הולדתו.

 

לאחר אתנחתא מוסיקלית נוספת של מספר שירים בקולה הערב של שי ניסים (נכדתה של העמיתה בקהילה הגב' יפה קרליץ), נשאה דברי ברכה חברת מועצת העיר, מנהלת נגישות ישראל-צפון ויו"ר הקהילה ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי. רויטל סקרה את הישגי השנה שעברה, פרי עבודתם המושקעת של שלוש קבוצות הקהילה – קב' מיפוי הצרכים, קב' ההסברה במערכת החינוך ובעירייה וקב' הנגישות הפיזית מקדמת ההנגשה ברחבי העיר, הזכירה את קורס המתנדבים המתרקם והולך בימים אלו ואת התמיכה המשמעותית המתקבלת מהעירייה לפעילויות הקהילה – נושא שאיננו כלל מובן מאליו.

 

רקדנית איל"ן חיפה הגב' חיה לביא ריגשה את הקהל בריקוד על כיסא גלגלים פרי הכוריאוגרפיה של מרגריטה פוליאקוב והצמד גיל נאור ושמרית כהן הנעים בשירי מחזות-זמר ובשירים עבריים. עוגת יום ההולדת על זיקוקיה הדולקים קינחה אירוע מרגש ומעורר תקווה כי הכוחות החזקים הללו, המאוגדים במסגרת הקהילה הנגישה קריית ביאליק – עוד יניבו עשייה חשובה ומשפיעה בעיר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד